#1 2014-03-13 18:18:33

Red

Użytkownik

Punktów :   

Mafijny poradnik

Obiecałem, to wklejam poradniki egzego i skrócony przez Revolda poradnik Cartera:

Dobra to teraz kilka rad dla wszystkich, którzy chcą zostać dobrymi mafiozami:
1) wybierzcie sobie postać rozpoznawalną, nie budzącą negatywnych skojarzeń, uśmiechniętą, godną zaufania... o taką np.
(tu był awatar, ale to nie ma znaczenia przy grze na prawdziwe nicki
wbrew pozorom odpowiedni avatar to wcale nie taka błaha rzecz
2) uważnie obserwujcie reakcję innych uczestników gry na krytykę, z takim Wake'm np. lepiej żyć w zgodzie, bo każda krytyka jego gry wiąże się z nieustającymi zaczepkami, z kolei takiego Fiodora Karpina można było krytykować, a on na koniec jeszcze był gotów przyznać, że dobrze, że odpadł ;D
3) zadawajcie dużo pytań, wyrażajcie zainteresowanie takim a nie innym postępowaniem graczy, czasem krytykujcie, ale niezbyt mocno, a gdy trzeba to pochwalcie (masz u mnie dużego plusa za tą wypowiedź)
4) gdy zginie niewinny, a przyczyniliście się do tego piszcie coś w stylu "no sorry chłopie, ale swoimi ostatnimi zagraniami sam się o to prosiłeś"
5) kiedy ginie ktoś kto się może miastu przydać (Rafferty, Jessich) starajcie się być jak najdalej od linczu
6) odpowiadajcie spokojnie na wszelkie zaczepki - jednym z najczęstszych błędów jaki robią miastowi jest to, że idą na wojnę z ludźmi, którzy reagują agresją na zaczepki (tacy ludzie na ogół są niewinni, a ich agresja uzasadniona jest tym, że ich jedyną wiedzą jest to, że sami są niewinni, a zatem każdy kto ich oskarża ten wróg, którego trzeba zwalczać)
7) żyjcie rozgrywką, myślcie dokładnie tak jakby myślał miastowy, nawet jeśli teoretycznie może to zaszkodzić mafii, to tylko was to uwiarygodni
8) liczcie na szczęście i nieaktywnych, nie wspominajcie o tym, że w mieście jest ktoś, kto ma już 2 ostrzeżenia - miasto czasem jest ślepe i nie zauważa takich oczywistych oczywistości ;]

i jeszcze wiele wiele innych...


~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

1. NATURALNOŚĆ!!! Przede wszystkim. Wyobraźcie sobie, jakbyście byli miastowymi, jak graliście będąc miastowymi i zastanówcie się co byście robili. Wbrew pozorom, ta umiejka jest dość ciężka do wyszkolenia i wymaga wielu odbytych edycji Forumowej Mafii po stronie mafiozy, aby ją dobrze opanować.
2. NIGDY* NIE piszcie samowolnych postów przed ich uprzednim wysłaniem na mafijnym forum. Nawet historyjek.
3. Uważajcie co piszecie na SB. Udzielajcie się tam tak, jak do tej pory.
4. Nie atakujcie "krzykliwych" graczy, czyt. takich, którzy na swoją obronę napiszą 2x więcej niż Wy i możecie jedynie wplątać się w niepotrzebną kłótnię.
5. NIGDY** NIE BROŃCIE SWOICH WSPÓŁMAFIOZÓW.
6. Nie piszcie swoich postów zbyt blisko siebie.
7. Nie piszcie swoich postów jako pierwszy lub/i ostatni na danej stronie (oczywiście w miarę możliwości, nie zawsze da się przewidzieć).
8. Jeśli możecie, to nie cytujcie. Takie posty wpadają w pamięć. To samo dot. nadmiernej ilości emotów (to akurat totalna bzdura jest - dop. Garnek).
9. Nie spamujcie klawisza F5 w obawie przed linczem/mordem.
10. Nie edytujcie już raz wysłanych postów.
11. Spędzajcie tyle czasu na forum, ile spędzaliście wcześniej lub/i w innych edycjach Forumowej Mafii.
12. Piszcie posty, tak jak pisaliście w poprzednich edycjach FM.
13. Jeśli zostaniecie wywołani do tablicy i będziecie musieli szybko odpowiedzieć (a np. nikogo, z pozostałych mafiozów, na Tawernie czy na mafijnym nie będzie), to odpowiadajcie na argumenty wystawione przeciwko Wam spokojnie, bez zbędnych emocji. Nie odpowiadajcie na dosłownie każdy przytoczony argument i każde zdanie, ale też nie zlewajcie sprawy całkowicie.
14. Pamiętajcie, że nawet jeśli ktoś pisze, że jest PEWIEN Waszej winy, to kłamie. Nikt nigdy nie może być niczego pewny w tej grze. Nawet detektyw (role opryszków, OC). Jeśli nawet ja czasami używam słów wyrażających moją pewność, to służy to jedynie wywołaniu ekspresji i oddziaływaniu na psychikę oraz podświadomość miasta.
15. WSZYSTKIE DECYZJE DOT. LINCZÓW PODEJMUJEMY NA MAFIJNYM. ŻADNYCH SPONTANÓW!
16. Bądźcie aktywni na mafijnym. Od tego zależy Nasze zwycięstwo

*Chyba, że nikogo z Naszych nie ma lub/i należy odpowiedzieć szybko, ponieważ ktoś Was wywołał do tablicy i nie chcecie być posądzeni o zachowawczość.
**No, może PRAWIE NIGDY, czasami są robione akcje obronne, jeśli ktoś wpadł po uszy (choć nie zawsze). Oby u Nas taka się nie zdarzyła

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Nie z wszystkim się zgadzam (niektóre podpunkty nie wytrzymały próby czasu i dzisiaj nie do końca już się tak gra), ale z grubsza to dobre poradniki i można się do nich śmiało stosować.

Ostatnio edytowany przez Red (2014-03-13 18:19:41)

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.widma.pun.pl www.orkan-mojecice.pun.pl www.inteligentnydom.pun.pl www.pokemon-black.pun.pl www.euphoria.pun.pl